Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell

More
12 years 3 months ago #1517 by akula
Replied by akula on topic Vastus: meriforell
Juminda ju vana tuntud ja teatud kalakoht.Ise olen sealt mitu suurt kala saanud.Eriti Naskali alt.
Samuti kui otse majaka alla minna,on head kohad -läheb ruttu sügavaks.Ega muidugi kohalikud seda kala püüdmist eriti hea meelega ei vaata.Olles ise võrgumehed ei ole neil endilgi punast tihtipeale võrgus ja ka hülged teevad pahandust.Mina olen seal juba ca 35a.püüdmas käinud ja võin öelda,et vene ajal oli igasugust kala rohkem.
More
12 years 3 months ago #1518 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: meriforell

akula wrote: Mina olen seal juba ca 35a.püüdmas käinud ja võin öelda,et vene ajal oli igasugust kala rohkem.

Jep, nii ta paraku on, sama juttu on paljud kalamehed rääkinud... Ja ei taha küll liiga pessimistlik kõlada, kuid arvan, et asi lähiajal paranema ei hakka, pigem vastupidi.

More
12 years 3 months ago #1559 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: meriforell
Jälle käidud - jälle nichts. Meri oli enam-vähem, ilm samuti, kui rõve külm välja arvata. Seekord olid lisapagasiks hr Truumetsa nõuanded ja tema poolt tehtud lant - puudu jäi vast kogemusest. Vähemalt jäi lant sellise aeglase kerimise juures alles, hea meel sellegi üle.

Katsetasin veel mööbli kleepviltide superatakiga liimimist kummiku talla alla. Minu suureks üllatuseks see toimis. Kalasid see vaevalt ära petab, aga kivide otsas oli oluliselt parem turnida.
More
12 years 3 months ago #1567 by hannes
Replied by hannes on topic Vastus: meriforell
Küsimus merikaaktivistidele, millega te külmaga loopides käsi soojendate - miskiste neopreenkinnastega?

Kui pühap. ilma on, võiks üle pika aja ühe tiiru teha.
More
12 years 3 months ago #1568 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: meriforell

hannes wrote: Küsimus merikaaktivistidele, millega te külmaga loopides käsi soojendate - miskiste neopreenkinnastega?


Testosterooni ja adrenaliiniga. Neopreenkindad on tüdrukutele.
More
12 years 3 months ago #1572 by raikoj
Replied by raikoj on topic Vastus: meriforell
Kui tõsiselt rääkida, siis mulle meeldivad kõige rohkem õhukesed nahkkindad. Enne määrin need veel kätekreemiga kokku - teeb pehmemaks ja hülgab veidike vett. Nahkkinnastega saab lihtsamaid toiminguid ette võtta neist käest võtmata. Üldiselt on spinninguga toimetades piisavalt võimlemist, et kätel külm ei hakkaks, vähemalt mitte praeguste ilmadega. Sõlmesid on ainult rõve siduda, aga ega neid neopreenkinnastega ka ei seo. Mulle neopreenkindad ei meeldi, isegi suured numbrid on veidi liiga jäigad ja hakkavad vereringet takistama, eriti, kui aktiivne olla.

Täna muidu jälle käidud. Päev oli täielik kobarkepp, millel lisas vürtsi plaan nikotiinist ennast võõrutada. Tegin siis esimesed visked kaldalt ja kerisin aeglaselt nagu peab ja kolmanda viskega jäin oma parimast landist ilma. Lisaks läks kogu pool pusasse ja see oli ilmne märk, et oleks koju pidanud minema. Aga vahetasin autos tamiili ära ja läksin uuesti. Varsti jäi teine lant kinni ja suureks üllatuseks läks Owneri rõngas katki, kätte sain ainult virbli. Ootasin siis hämardumist ja kui siis uues kohas esimest viset proovisin teha, läks pool jälle pusasse, seekord oli põhjuseks jäätunud esimene rõngas, olin unustanud kontrollida. Otsustasin siiski selle lahti harutada ja paar viset veel teha, aga kui tamiili läbi rõngaste hakkasin ajama ja esimest rõngast jääst puhastasin, õnnestus rõngas kuidagi otsast ära murda. Silme eest läks mustaks - koju minek.

Ühesõnaga, mingi kuu aega nüüd ei lähe vähemalt merikat püüdma. Hakkab jõeka hooaeg, proovin seda vahelduseks. Lihtsalt, nagu ma aru olen saanud, on merika püük talvel tohutult keerulisem ja kui puuduvad kogemused, siis enamuse ajast lihtsalt vihastadki ennast. Landid peavad olema paremad (loe: kallimad) ja kergemad, mille tõttu ei saa neid väga kaugele visata ja peab veel ettevaatlikum olema. Kala on aeglasem ja valivam, mistõttu tuleb lanti aeglasemalt kerida, millest tulenevalt jääb see tihedamini põhja kinni. Meri on ka palju keerulisem jne, ühesõnaga.

Nägemiseni kevadel.
Time to create page: 0.228 seconds
Powered by Kunena Forum