5 kasulikku nõuannet, kuidas hoida raha kokku reisikuludelt

Esimesed kevadtuuled ja päikesekiired panevad paljusid aknast unelevalt välja vaatama ning mõtlema puhkusele. Sellega seoses võib pähe tekkida ka mõte uurida, millised kiirlaenud (pikavippi heti) võiksid abiks olla reisikulude katmiseks – reisimine on üks väga populaarseid kiirlaenu otstarbeid, kuna annab pisut lisaraha väga kiiresti ja laseb rahumeeli puhkust nautida rahamuredeta.

Reisimist peetakse kalliks luksuseks, mille jaoks oleks vaja kas lõputut rahakotti või suuremat laenu, kuid see ei pea alati nii olema – reisikuludelt saab vaid mõne lihtsa nipiga korralikult kokku hoida ning ikkagi nautida oma puhkust täiel rinnal. Anname 5 nõuannet, mis aitavad sul reisieelarvet pisut koomale tõmmata.

1. Planeeri reisi korralikult

Üks kõige paremaid asju, mida sa saad oma rahakoti heaks teha, on reisi põhjalik etteplaneerimine. Kui soovid minna suvel reisile, ära viivita lennupiletite broneerimisega aprillini, vaid tee seda näiteks juba eelmisel sügisel. Samamoodi peaksid uurima ka hotellihindu ja muud sellist ning tegema broneeringu võimalikult vara. Ei öelda ilma asjata: „Varajane lind leiab ussikese“. Varajane planeerimine võib sulle kokku hoida sadu eurosid!

Lisaks reisi etteplaneerimisele, kavanda oma lend ka päevadele, mil piletid on soodsamad – näiteks kesknädal või varajane hommikutund. Samuti tasuks silma peal hoida sooduspiletitel, kuna vahel võid kampaania raames napsata lausa mitusada eurot soodsamad piletid.

2. Sõbrusta kohalikega

Kui mõtled kas või Eesti eluoludele, siis tead täpselt, kus tasub pigem osta tooteid nii, et rahakotti ei tekiks auk. Turistina võõras riigis olles ei ole sul aga selliseid teadmiseid ning seetõttu on väga lihtne anduda ahvatlustele. Selle asemel, et turistipoodides raha kulutada, tee tutvust kohalike inimestega, kes oskavad sulle anda paremaid näpunäiteid selle kohta, kus on kõige magusamad ostlemis- ja söögikohad. Isegi, kui säästad mõne euro toidukorralt või mõnelt suveniirilt, võib see kokkuvõttes teha väga suure erinevuse su eelarves.

3. Peatu hostelites või rendi külaliskorter

Hotellid võivad paraku olla kallid ka siis, kui broneeriksid need väga kaua ette. See ei pruugi nii olla aga hostelite ja külaliskorteritega. Otsi majutusvõimalusi just taolistes asutustes – ka hostelid asuvad tihti väga heades rajoonides ning sa ei pea sugugi kartma, et jääd oma reisisihtkoha parimatest paladest liialt kaugele. See-eest võid aga rahaliselt võita nii palju, et võid kas või kauem reisil olla või lubada endale head-paremat reisil olles.

5 kasulikku nõuannet kuidas hoida raha kokku reisikuludelt


4. Mine matkama või käi võimalikult palju jala

Reisil olles sooviks kindlasti näha võimalikult palju põnevat, kuid transpordikulud ja giididega tuuritamine võib olla väga kallis. Selle asemel, et kulutada raha transpordile, käi võimalikult palju jalgsi või mine lausa matkama. Lisaks mõnusale füüsilisele aktiivsusele näed sa jalgsi käies palju rohkem oma ümbrust kui umbses bussis sõites.

5. Söö targalt

Selle asemel, et lasta end meelitada kallitel restoranidel, mis asuvad nii mugavalt „turistiradadel“, proovi võimalikult palju endale ise süüa valmistada või leia söögikohti, mis asuvad turistilõksudest eemal. Vahel võid vaid paar tänavat edasi jalutades leida autentseid paiku, mis on ka tunduvalt soodsamad ja pakuvad samasugust elamust nagu kallima hinnaga restoran. Jälgi ka seda, kus söövad kohalikud – nii võid saada hakkama soodsamalt ning saad eheda kogemuse.

Reisikulude katmisega võib sind küll aidata tarbimislaen (kulutusluotto), kuid isegi laenu võtmisel proovi leida nutikaid viise, kuidas reisi ajal raha kokku hoida. Vaid neid lihtsaid nippe jälgides võid oma reisikuludelt sadu eurosid kokku hoida ning selle arvelt nautida veelgi rohkem elamusi!

Artikkel on sponsoreeritud.

Kalaportaal, 2017