Kuressaare: kalapüük Saaremaal
Kuressaare, mis asub otse Saaremaa südames, on suurepärane lähtekoht neile, kes armastavad kalastamist. Saaremaal leidub kõike alates järvedest kuni lõputu avamere ääreni, pakkudes nii algajatele kui ka vanadele kalameestele rohkelt põnevust. Kui tahad Saaremaal kalale minna, siis kõige kiirem tee sinna on Tartu Kuressaare lennuk . Pileteid saab broneerida netist näiteks Tickets.ee kaudu. Peale lennuki on võimalik minna ka praamiga mandrilt. See variant on mugavam, kui sul on auto ja kogu kalastuskraam kaasas.
Selles artiklis heidame pilgu sellele köitvale hobile, vaadeldes, kui palju kala päevas püüda võib, milliseid püügivahendeid tohib kasutada ja milliseid reegleid ning piiranguid tuleb silmas pidada.
Kui palju kala saab päevas püüda
Kalapüük on Eestis levinud hobi, aga peab järgima mõningaid reegleid ja piiranguid. Iga kalastushuviline peaks teadma, milliseid kalu tohib püüda ja kui palju neid päevas võib saada. Näiteks ahvenaid võid koju viia kuni 15 kilo, aga haugi ainult viis tükki. Lõhe ja forelli puhul on limiit kaks isendit. Väiksemaid kalu nagu latikat, säinast ja vimba võib võtta vastavalt 15, 15 ja 20 tükki.
Millega saab kala püüda
Harrastuskalapüük Eestis on jagatud eri tasemeteks, et hoida kalastamine jätkusuutlik ja vältida liigset kalavarude vähenemist. Algajad võivad kasutada lihtsaid vahendeid nagu käsiõng, spinning või põhjaõng. Sul on luba korraga kasutada kuni kolme püügivahendit, olgu need siis ühesugused või erinevad. Kui tahad kasutada keerukamaid vahendeid, pead hankima kolmanda taseme loa, selleks tuleb Keskkonnaametist taodelda kalastuskaarti. See kaart määrab, milliseid vahendeid tohib kasutada teatud aladel, aidates nii hoida kalavarusid ja vältida ülepüüki.
Kellele on vaja kalapüügiluba
Keskkonnaamet annab välja kalastuslube, et hoida silma peal, kui palju kala eri kohtades püütakse. Näiteks, kui tahad kasutada nakkevõrku, püüda jõeforelli Jõgeva ja Järvamaa jõgedest, püüda lõhet või meriforelli püüda Põhja-Eesti jõgedel või kui plaanid kasutada vähinattasid või minna sukeldudes kalale Saadjärvel ja Kuremaa järvel, pead omama kalastuskaarti. See on kohustuslik ka Endla ja Silma looduskaitsealadel ning Matsalu rahvuspargis. Kui tahad rohkem teada saada, mis piirangud kehtivad, palju luba maksab ja milliseid vahendeid tohib kasutada, vaata Keskkonnaameti kodulehte . Ära unusta, et kalapüügiluba tuleb tõendada isikut tõendava dokumendiga. Need reeglid aitavad meil hoida meie kalavarusid ja tagada, et ka tulevikus saaksime kalastamist nautida.
Soovitusi turvaliseks kalapüügiks
Kalamees peaks olema kursis kõigi riskide ja ohtudega, mis võivad veekogudel ette tulla. Vahel juhtub õnnetusi, sest inimesed pole piisavalt ettevaatlikud või ei tea ohtudest – paljud neist õnnetustest oleks saanud ära hoida. Nii et siin on mõned kasulikud näpunäited:
● Kalastuskotis peaks olema kõik püügiks tarvilik, ülearust kraami pole mõtet kaasa vedada.
● Pane selga ilmale vastav riietus – oleks hea, kui see oleks kerge ja mugav. Kummiriided pole just parim valik.
● Toit, mida kalastades sööd, ei tohiks janu tekitada.
● Alkoholi joomine kalapüügi ajal pole tark tegu – see võib su tähelepanu hajutada ja ettevaatlikkust vähendada.
● Ettevaatust meres kividel kalastades! Need võivad olla libedad soola ja vetikate tõttu.
● Soostunud, rohtukasvanud kohad võivad olla petlikud ja ohtlikud, parem on neist eemale hoida.
Artikkel on sponsoreeritud.
Kalaportaal, 2024