Millega kalapüügi ajal aega parajaks lüüa?
Kalapüük on üks igati stressi leevendav tegevus. Seda muidugi vaid siis, kui õngitsemisega tegeletakse selleks vastavas kohas ja püügiloa olemasolul. Enamasti jaguneb kalapüük kaheks: merepüük ja sisevete kalapüük. Olenemata aga asukohast on võimalik seda tegevust igati nautida ning õnne olemasolul ka väärikas saak saada.
Üks aktiivsemaid kalapüügi meetode on spinninguga püük, sest selline püügiviis on aktiivne ning igati füüsiline. Kõrvaliste tegevustega tegelemine on sel puhul peaaegu võimatu. Õngega püük aga võimaldab luua endale võimalusi ka muu meelelahutuse tarbeks. Kui aga kork vee alla kaob või kelluke õnge küljes helisema hakkab, tuleb kiirelt tegutseda.
Millega siis oma aega sisustada kui kalapüügil aega üle jääb?
Nutitelefon on hea kaaslane - kalapüügi harrastuse üheks eesmärgiks on võimalus nautida aega värskes õhus. Sel puhul tuleks siiski mobiiltelefon enda lähedal hoida, sest ettearvamatusi võib vahel ikka tekkida. Keegi ei keela võtta lugemiseks ühte raamatut jõe äärde kaasa, kuid ööpüügil oleks siis vaja ka lamp kaasa võtta. Siiski on nutitelefon üks hea kaaslane, sest veebist leiab googeldades nii üht kui teist kalapüügi nippide kohta. Ka telefonimängud on hea meelelahutus kalapüüdjale. Online kasiino ja tasuta spinnid meelitavad samuti kalapüüdjat nutitelefoni järgi haarama ning hasartmängude maailma sukelduma. Tuleks olla siiski võimalikult tähelepanelik, sest muidu võib suure saagi puhul lisaks korgile ka õngest ilma jääda.
Ärge raisake aega, keetke üks maitsev uhhaa. Uhhaa valmistamine jõe või mere kaldal on üks traditsioonilisemaid toiduvalmistamise võimalusi rannarahva hulgas. Kui esimene saak sumpa jõuab, võib rahulikult juba hakata lõket tegema. Uhhaad keedetakse vaid veekogu lähedal ning selle keetmiseks kasutatakse värsket just püütud kala. Kaladelt eemaldatakse sisikond, kuid soomused jäetakse alles. Uhhaa keetmiseks kasutatakse alati jõe- või järvevett- magevett. Mõned vanakooli kalamehed on öelnud, et vee keetmise ajal tuleb sellesse kustutada ka kasepuu tukk, mis supile õige meki annab. Kui suurem saak juba koos, võib uhhaa sisse kasutada erinevaid liike kalu.
Unustage korraks mänguautomaadid ja telefonimängud. Võtke teiste õngitsejatega jõe äärde kaasa mängukaardipakk või mõni vahva lauamäng, näiteks Alias. Nostalgiliste mängude mängimine toob tagasi noorusaegades tekkinud tunded ning igati vahva on sõpradega veekogu ääres üks turakamäng mängida. Aktiivse õngitsemise ajal aga ei tohiks unustada pärast kaarte kokku korjamast, sest iga endast lugupidav kalamees koristab alati enda järelt tekkinud segaduse.
Tehke oma varustusekott korda - kõigil tulihingelistel kalameestel on olemas varustusekott või kast, milles hoida kõiki neid korke, konkse, tamiile, lante ja muid vahendeid. Tihtipeale aga ei jõua keegi selle varustuse sorteerimiseni ning asjad kuhjuvad ilma süsteemita kotti kokku. Kui kala ei taha sööta võtta ning ootama peab kaua, võtke lahti oma varutusehoidja ning tõstke asjad kenasti välja. Kuna tamiilid kipuvad kergesti sõlme minema, tuleks need kenasti eemal hoida lantidest ning konksudest. Lipsude ja väiksesööda konksude jaoks oleks soovituslik soetada väiksemat sorti karbikesed, mida on lihtne avada ning varustusekotis hoiustada.
Tegelege oma igapäeva toimetustega - kui kalapüük juhtub olema võrgupüük, siis saab oma vaba aja ära kasutada igapäeva toimetuste tarbeks. Enamik kalamehi paneb võrgu merre hommikul, et siis õhtul minna kontrollima seisu. See vahepealne periood on tihtipeale 8h ja enam, mis aga annab võimaluse minna koju ja teha mõned kasulikud toimetused, enne kui peab tagasi merele pöörduma.
Artikkel on sponsoreeritud.
Kalaportaal, 2023